hlavicka-hl.jpg, 99kB

Karel IV


U příležitosti oslav 700. výročí narození Českého krále a císaře Římského Karla IV. chce Cech českých vinařů slavnostně připomenout mnoho velkých počinů našeho moudrého panovníka, především pak vydání jeho privilegií o vysazování vinic.

 Připravili unikátní edici vín s názvem Královská kolekce vín, která představuje výběr českých vín . Základní podmínkou při výběru byl původ vín. Musí být z odrůd, které dovezl do Čech právě Karel IV. - burgundských a zároveň pocházet z královských českých měst.

 Zahrnuje například Rulandské bílé z Litoměřic, Rulandské šedé z Mělníka, Rulandské modré z Kutné Hory, víno z Roudnice i z Chrámců na Mostecku.  

Důstojnost kolekci dodává kopie fragmentu svatováclavské koruny a dvou číší.

  

 

 

 

Novinky
Kontakty

ROUDNICKÁ VINOTÉKA
Riegrova 648
41301 Roudnice n.L
tel.: +420 777 143 113
(funkční během pracovní doby)
IČO 694 25 051
roudnickavinoteka@seznam.cz
oddelovac Otevírací doba
ÚT–PÁ 9.00-18.00
SO 9.00–12.00


Informace k obchodu

Před obchodem jsou pro Vás na dobu nákupu připravena 2 parkovací místa.Před obchodem jsou pro Vás na dobu nákupu připravena 2 parkovací místa.
oddelovac
U nás můžete svůj nákup hradit platební           kartou. U nás můžete svůj nákup hradit platební kartou.

Od 1.3.2017 evidujeme tržby v běžném režimu EET. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.